GTA 5 Yedekleme ve Tekrar Kurulum

tarafından
168

GTA 5 Yedekleme
Rockstar Games, ilk olarak PlayStation kullanıcıları ile buluşturduğu GTA serisinin yeni üyesi GTA 5 oyunu, uzun bir bekleyişin ardından 14 Nisan 2015 tarihinde PC için yayınladı.

Oyunun yayınlanması ile birlikte dünyaııın dört bir yanından oyunun indirilmeye çalışılması, Rockstar Games sunucularında ciddi bir yük oluşturdu. Sunucular zaman zaman devre dışı kalırken, oyunun yüksek boyutu ülkemizde bulunan oyuncular için ciddi bir problem.

Zira 60 GB büyüklüğünde bir boyuta sahip olan GTA 5, ülkemiz internet şartlarını göz önünde bulundurduğumuzda kimsenin tekrardan indirmek istemeyeceği bir boyutta.

GTA 5 nasıl yedeklenir?

Bir şekilde GTA 5’i indirdiniz, ancak bilgisayarınıza format atmanız veya oyunu isteyen bir arkadaşınıza taşınabilir disk ile vermeniz gerekiyor. Bu gibi sorunların üstesinden gelmek ve GTA 5’i tekrar indirmek zorunda kalmamanız için, GTA 5 Yedekleme işlemini sizlere aktarıyorum.

GTA 5’i yedeklemek için tek yapmanız gereken C:\Program Files\Rockstar Games\Grand Theft Auto V yolunu takip ederek ulaşacağınız klasörü yedeklemek.

Oyunu tekrardan kurmak istediğinizde yine bu klasör yoluna yedeklediğimiz dosyaları atıyoruz ve Rockstar Games’in sitesinden indireceğiniz Social Club uygulamasını kuruyoruz. Her şey bu kadar.